1. Chybí Vám dlouhodobé zodpovědné dodržování kalorického příjmu a počtu cvičení. Pokud se obojí (strava/trénink) stanou velkými proměnnými, nedivte se, že nemáte linerání pokroky. Pokud chcete konzistentní pokroky, stanovte si jasný harmonogram tréninků a stravování předem a dodržujte ho.

2. Až příliš často vše měníte (nedostatek důslednosti)

3. Jste netrpěliví. I když se Vám podaří dosáhnout rapidního tempa hubnutí, stejně jako když sprintujete, není to udržitelné.

4. Jíte příliš hodně kalorií ve vztahu k tomu, kolik jich reálně spálíte.

5. Nespálíte dostatek kalorií oproti tomu, kolik jich zkonzumujete.

6. Body 4 a 5 souvisí opět s důsledností.

7. Vyplýtváte všechny své nástroje příliš brzy, kdy to ještě není nutné. LISS, HIIT, snižování příjmu kalorií, termogeneze. Prvních několik týdnů (či více, pokud máte více tukových zásob) úplně stačí základní redukce příjmu potravy a postupné přidávání silového tréninku.

8. Snižujete příjem kalorií příliš nízko a příliš rychle.

9. Podařilo se Vám sebe sama přesvědčit, že to co Vás dělá tlustými jsou sacharidy. Začínáte se tedy vyhýbat makroživině, která Vám dodává energii pro cvičení (dívejte se na to jako na věc, která Vám pomůže při tréninku „nabrat otáčky“), udržuje vyšší rychlost Vašeho metabolismu a šetří metabolicky aktivní tkáň spolu s „opraváři buněk“ (jinými slovy šetří bílkoviny/svaly).

10. Chybí Vám důslednost. Neustálé kontrolování/upravování Vaší diety a plánu bez jejich dodržování fungovat nebude. Plán může být sebedokonalejší, ale pokud ho nedodržujete zodpovědně, nemusí fungovat.

Autor: Martin Barna

Chceš se naučit více o stravování, jak si nastavit celkový příjem dne, jak si ho vypočítat a celkově jak vést své hubnutí či nabírání efektivně dle moderních vědeckých poznatků? Koukni na můj videokurz:

Více o videokurzu