Pokud se pH Vaší krve dostane mimo rozmezí 7.35 – 7.45, máte vážný problém. A tento problém nemůže být vyřešen konzumací avokáda navíc, „alkalizací těla“, či nějakými předraženými džusy (někdy obsahují právě stejnou osobou démonizované cukry a je to prostě džus s určitou směsí makro/mikro živiny). Budete potřebovat lékařskou pomoc. Pokud by se Vaše krevní pH dostane příliš nízko pod 6.8, či příliš přes 7.8, přestanou fungovat Vaše buňky a … prostě zemřete.

Přesto se ve fitness/výživovém průmyslu vyskytují takzvané alkalické diety. Některé dokonce navrhují, že ve Vašem těle můžete vytvořit prostředí, ve kterém bude pH 8,5 a že to vyléčí rakovinu. Ne, nevyléčí. S krevním pH 8,5 nebudete řešit rakovinu, budete mrtví.

Jeden z šarlatánů propagujících tento typ diety je David Wolfe (podívejte se, kolik lidí ho na FB sleduje), není však jediný.

Lidi, dávejte si velký pozor na to, odkud čerpáte informace o svém těle, cvičení a výživě.

Autor: Martin Barna

Chceš se naučit více o stravování, jaks nastavit celkový příjem dne, jak se je vypočítat a celkově jak vést své hubnutí či nabírání efektivně dle moderních vědeckých poznatků? Koukni na můj videokurz:

Více o videokurzu