Možná to některé z Vás překvapí, ale lidé v ČR nemají problém s hubnutím. Jen si vzpomeňte kolikrát jste už v životě drželi dietu. Každý rok lidé na léto hubnou a kolikrát zase naberou původní (nebo často i vyšší) váhu zpět? A tak se to opakuje každý rok, dokolečka dokola…

…jak říkám, ČR nemá problém zhubnout, ČR má problém váhu udržet. Umět s ní pracovat. Málokdo z laiků rozumí i jen základním principům efektivního stravování, kaloriím, bílkovinám, vláknině….tedy principům, podle kterých (kromě všeobecného vzorečku) Vás výživový poradce či trenér sestavuje Vás jídelníček.

Dnes mi psala moje ex-klientka. Naše spolupráce trvala zhruba 6 – 12 měsíců a před asi rokem a půl jsme ji ukončili. Dotyčná mi posílala fotku z dovolené, kde vypadala stejně dobře, jako na konci naší diety a následného Reverse Dietingu (pokud Váš coach neví co to je, někde bude problém a určitě váhu po dietě neudržíte – u nás je to normální součást po-dietního servisu).

Proč? Na to jsem se jí schválně zeptal. Řekla mi, že samozřejmě přibrala občas třeba pár kilo. Ale díky delší praxi a porozumění principům a souvislostem stravování prostě nemá problém to stáhnout zase dolů. A to i když nemůže vždy pravidelně cvičit.

Pokud chcete nejen zhubnout, ale váhu po dietě také udržet – zamyslete se co jste se skutečně z „každoročního jídelníčku“ naučili a jestli máte tušení co po dietě dělat, abyste váhu také udrželi a metabolismus „zotavili“.

Chcete to jinak?

Napište mi na martin@martinbarna.cz

Autor: Martin Barna

Chceš se naučit více o stravování, jak si nastavit celkový příjem dne, jak si ho vypočítat a celkově jak vést své hubnutí či nabírání efektivně dle moderních vědeckých poznatků? Koukni na můj videokurz:

Více o videokurzu