Některé to možná překvapí, ale kreatin (creatine) není steroid.

Vyskytuje se ve svalstvu všech obratlovců a má přímou spojitost s regenerací té nejrychleji využitelné svalové energie – ATP/ADP.

Na přiloženém obrázku můžete vidět jeho výskyt a množství v konkrétních potravinách.

Pro Vaše tělo je tedy samozřejmě přirozenou součástí.

Kreatin monohydrát podléhá více než 20 letům odborných vědeckých studií.

Je to bezpečný, funkční suplement Vaší stravy.

Opět však můžete vidět, že se, jako většina suplementů, dá čerpat z přirozené stravy.

Jeho vliv poznáte hlavně na svalové síle a energii při cvičení. Tudíž odvedete lepší tréninkový výkon a tím lépe stimulujete svalovou proteinovou syntézu a také přirozeně tréninkem spálíte více energie (což se bude líbit hlavně ženám ).

Hydratovaná buňka = anabolická buňka. I ze spousty dalších důvodů je zavodnění svalů žádoucím účinkem kreatinu.

Kreatin monohydrát se prokázal jako 100% efektivní v nasycení buněk. Jelikož žijeme v reálném světě, tak zde platí, že 100% = maximální efektivita.

Proto nedoporučuji připlácet za jiné formy kreatinu, jež logicky nemohou být ověřenější a efektivnější už ve své podstatě.

Na závěr je dobré uvést, že kreatin funguje na lidi různě. Jelikož každý člověk má zasycení buněk kreatinem přirozeně různé (genetika a samozřejmě přirozená strava – viz obrázek). A tak u někoho udělá kreatin větší skok ve výkonu a energii, u někoho menší.

Kreatin má také pozitivní vliv na mozkové funkce.

Jaké jsou Vaše individuální zkušeností s tímto suplementem?

Užíváte?

Autor: Martin Barna

Chceš se naučit více o stravování, jaks nastavit celkový příjem dne, jak se je vypočítat a celkově jak vést své hubnutí či nabírání efektivně dle moderních vědeckých poznatků? Koukni na můj videokurz:

Více o videokurzu