1. Kasein před spaním pro pomalejší vstřebávání bílkovin. Naprosto zbytečné. Pokud máte v daném dni sníst další bílkoviny, můžete je přijdou z libovolného zdroje.

2. Pití proteinového nápoje před odchodem do posilovny pro zamezení katabolizi. A vypij to rychle, brácho, nechceš přece přijít o své svaly! Totální broscience. Proteinový nápoj před fitkem není nezbytný.

3. Žádné sacharidy po 6 hodině večer, či žádné sacharidy při snídani. Totální nesmysl.

4. Odvodňování a odstranění soli, či silná suplementace draslíku před soutěží. Toto je nejen zcela nesmyslné a kontraproduktivní, ale také to může být nebezpečné.

5. Nemůžete přibrat tuky, když jíte “zdravě”. Kalorie jsou kalorie. Ať už budete jíst více kalorií, než je Vaše udržovací množství, z rýže nebo z čokolády, je to jedno. Konzumace nadměrného množství potravin (energie) se bude rovnat zvýšení hmotnosti nehledě na společenské vnímání daných potravin.

Také už se nechcete zbytečně omezovat nesmyslnými, avšak hluboce zažitými, mýty z oblasti výživy a hubnutí?

Přesto ale chcete hubnout tuky, či nabírat svaly?

Pak je můj program Nutrition Coaching určen právě Vám.

Pro více informací pište na: martin@martinbarna.cz

Autor: Martin Barna

Chceš se naučit více o stravování, jaks nastavit celkový příjem dne, jak se je vypočítat a celkově jak vést své hubnutí či nabírání efektivně dle moderních vědeckých poznatků? Koukni na můj videokurz:

Více o videokurzu