1) Zvýšení podílu bílkovin ve stravě na 1g na jednu libru Vaší váhy (1 libra = cca 0,45kg, u obéznějších jedinců samozřejmě platí výpočet jiného typu)

2) Zvýšení příjmu vlákniny alespoň na 20g na den.

3) Přidejte více fyzických aktivit, než je pro Vás aktuálně standard. Nejlépe silový trénink, HIIT, či aerobní aktivity typu běh, kolo, chůze, brusle, plavání apod.

4) Každý týden si měřte své míry a važte svou váhu. Pokud jde váha dolů o 0,5-1 kg týdně – jste na správné cestě. Pokud váha stagnuje, je potřeba ubrat jídla nebo přidat pohybových aktivit. Pokud jde váha nahoru, je třeba přidat pohybových aktivit a ubrat více jídla.

5) Nepodléhat komerčnímu tlaku suplementů a své peníze raději investovat do kvalitního jídla, sportovních aktivit a svého výživového Coache. Až když máte tyto 3 pilře zajištěny na 100%, je čas své finance směřovat do oblasti suplementace.

6) Nezapomínat, že obdivovatele Vaší vysněné formy na koupališti skutečně nezajímá Vaše číslo na váze. Zajímá je pouze to, jak vypadáte. Vaše váha se může z mnoha důvodů ve velmi krátké době značně menit. Právě proto měříme i míry, které nám to potvrdí.

Autor: Martin Barna

Chceš se naučit více o stravování, jak si nastavit celkový příjem dne, jak si ho vypočítat a celkově jak vést své hubnutí či nabírání efektivně dle moderních vědeckých poznatků? Koukni na můj videokurz:

Více o videokurzu