Stále častěji se setkáváme s tím, že nám lidi říkají: ale já jím zdravě! Proč jsem tedy obézní?

Dnes jsem si pro Vás připravil seznam 4 (překvapivých) faktů o „zdravé stravě“.


Fakt číslo 1

Co udělá každý lékař u každé preventivní prohlídky? Pošle Vás na krev…a dle tzv krevních markerů hodnotí Váš zdravotní stav a popřípadě Váš pošle někam na další vyšetření když něco „nevypadá OK“

Fakt číslo 2

Příjem kalorií jednoznačně (už ze zákonů termodynamiky ze ZŠ) určuje jestli budete obézní nebo ne, protože nevyužitá energie nakonec skončí v tukových zásobách.


Fakt číslo 3

Obezita způsobuje metabolické problémy a zhoršené krevní markery (to co ten lékař vidí ve Vašich krevních testech).


Fakt číslo 4

Studie jasně ukazují, že po redukci tělesného tuku/obezity se drtivá většina krevních markerů zlepšuje. A dokonce klient co se, navzdory mým doporučením, v dietě živil hlavně sladkostmi (měl totiž brutální výdej energie) stejně měl všechny krevní testy po naší dietě lepší než před ní. Tím samozřejmě netvrdím ať jíte sladkosti. Jen dodávám konkrétní příklad ke kontextu „zdravá strava“.


Závěr

Tudíž zdravá strava je hlavně ta, která reguluje příjem energie dlouhodobě jeho výdeji. Zvýšit tedy výdej a k tomu mít přiměřený příjem energie. Ano samozřejmě další věci hrají taky roli, ale toto je prostě priorita číslo jedna a pokud ji lidi nevyřeší, tak jim nepomůžou další faktory stravy. Jde totiž vždy o kontext.

 

Autor: Martin Barna

Chceš se naučit více o stravování, jak si nastavit celkový příjem dne, jak si ho vypočítat a celkově jak vést své hubnutí či nabírání efektivně dle moderních vědeckých poznatků? Koukni na můj videokurz:

Více o videokurzu