Vždy mě zajímalo jak věci fungují. Když jsem se tedy od 13 let zabýval bojovými uměními, chtěl jsem věděl jak funguje lidské tělo i filosofie v pozadí. Poté jsem zjistil, že je skvělé umět různé techniky sebeobrany, ale že potřebuji i více síly a větší tělesnou váhu, abych své blízké efektivně ubránil i před silnějšími soupeři. Proto jsem začal kolem 20 cvičit ve fitku – abych nabral svaly a sílu.

Dřít ve fitku pro mě problém nikdy nebyl, ač to chtělo také kupu znalostí, abych to dělal efektivně a svou intenzitou si spíše neublížil. Co však problém byl bylo jídlo. Byl jsem nervově vypjatý šlachovitý kluk, který neměl tolik chuť k jídlu a spíše by pořád něco dělal a na jídlo jaksi zapomínal. Proto se mi hodily všechny možné vědecké poznatky, které jsem našel.

Díky vášni k PC hrám od mala jsem měl výbornou AJ a postupně jsem se dostal od nesmyslných a matoucích článků ne populárně naučných serverech a ke zdrojům informací výživy a fitness = studiím a meta-analýzám a také vědcům, kteří mají desítky let zkušeností s fitness, ale i vědou a výzkumem. S kupou vědců a lékařů světové úrovně jsem nakonec natočil i podcast na různá témata fítness a výživy skutečně do hloubky – Mé rozhovory s vědci

Už je tomu asi 12 let co trénuju fitness a snažím se rozvíjet jako komplexní atlet a téměř 10 let se také věnuji online výživě a trenérství. Baví mě předávat lidem své těžce nabyté znalosti a zkušenosti a vidět jejich vývoj – hlavně ten mentální, kdy po tělesné proměně pochopí, že skutečně dokážou cokoli, na co se zaměří a stanoví přesný a efektivní plán.

Mám certifikaci výživového poradce i mezinárodní trenérskou certifikaci. To je však málo, proto jsem dále studoval Advanced Coaching Academy od britského trenéra a výživáře celebrit s 20 letou praxí Phila Learney (i s ním mám na odkazu výše rozhovor).

Měl jsem tu čest učit se od nejlepších vědců a expertů fitness/výživy/fyzioterapie planety jako je Stuart Phillips (nejcitovanější vědec planety na téma výzkumu bílkovin), Bill Campbell (expert na female performance), Dr Karl Nadolsky (slavný americký endokrinolog, Dr Mark Surdyka (PhD fyzioterapie + ortopedie), Dr Gabrielle Fundaro (vědkyně mikrobiomu) a mnoho dalších.

V posledních letech jsem odpřednášel nespočet seminářů a přednášek pro GE Money, Moneta Money, Česká Spořitelna, Innogy, Krajský úřad Moravskoslezského kraje, Impact Hub a další.

Své myšlenky o efektivní výživě a tréninku jsem měl tu čest prezentovat i v TOP Star magazín TV Prima, reportáž hlavní zprávy TV Prima, několik návštěv Dobrého rána s Českou televizí a ČT3 s cvičením pro seniory během Corona krize, několik podcastů s Energiemi/Pod Povrchem i s rádio Čas.

Pravidelně publikuji podcasty avidea na youtube/spotify/apple podcasts a jsem autorem videokurzu a audioknihy, která Vás naučí jak projít hubnutím efektivně a udržitelně a co dělat po dietě k minimalizaci jojo efektu.

Žiju heslem „Be Effective“, své klienty beru jako své přátele a záleží mi na tom, aby se jim dařilo nejen dosahovat našich cílů, ale také lépe chápat JAK funguje hubnutí/nabírání a cvičení tak, aby nakonec dosáhli samostatnosti. Mou vizí je to, že když udělám svou práci dost dobře, jednou mě snad nikdo nebude potřebovat.