Dnes jsem si pro Vás připravil 3 dílnou sérii, kde Vám ukáže jaké věci kolem fitness a stravy skutečně řešit nemusíte a proč. Buďte efektivní, tvořte si návyky které Vás budou každý týden/měsíc posouvat blíže k Vašim snům.

Máme tady poslední díl…

▶️ 7) Páteř je pro ohýbání navržena 👩‍🔬

Páteř je navržena pro flexi i extenzi. Pokud však lidé mají špatné svalové rozložení v oblasti boků (většina lidí) tak je páteř, zejména bederní, podrobena většímu stresu než by měla. A to v rámci každodenních pohybů a zejména ve flexi (ohnutí).

Pro tento příspěvek to je příliš komplikovaná problematika. Většina lidí by se však měla zaměřit na neaktivní hýžďové svaly a špatné zapojení hamstringů při zanožení. Opravte toto a Vaše flexe a extenze páteře bude bezpečnější.
Zvýše uvedených důvodů tedy pro drtivou většinu lidí platí nadále „neutralita bederní páteře“ při většině cviků v posilovně. Je však dobré vidět souvislosti v pozadí a nepodléhat chytlavým mýtům.

▶️ 8. „Toxiny“ Váš nedělají tlustými 🤦‍♂️ 🤡

Můžete konzumovat 10 litrů dietní koly, prát si věci biologickým pracím práškem a používat ruční dezinfekční prostředky každý den. Pokud ale nebudete konzumovat více kalorií, než pálíte, neztloustnete.

Přestaňte sami sebe přesvědčovat o nesmyslech a používat to jako svou výmluvu.

Autor: Phil Learney Performance Education

Překlad: Martin Barna

Chceš se naučit více o stravování, jak si nastavit celkový příjem dne, jak si ho vypočítat a celkově jak vést své hubnutí či nabírání efektivně dle moderních vědeckých poznatků? Koukni na můj videokurz:

Více o videokurzu