Tento týden mi na schůzce můj mentor Tomáš řekl: „Marťas, měl bys natočit video o motivaci, Ty umíš naprosto skvěle motivovat!“. Nemyslím si to, ale mentor se musí poslouchat…takže máte to tady.

Tento podcast chci věnovat všem, kdo se snaží pomáhat druhým a hlavně Tomášovi. Díky za vše co jsi mě naučil a jak moc jsi mě posunul jen za poslední rok.

Dejte mi prosím vědět, zda Vás takovýto obsah zajímá, nebo preferujete čistě výživu a fitness. Chystám i sérii filosofických videí, kde si probereme pár myšlenkových směrů, které Vám mohou pomoci „kategorizovat si život efektivně pro Vaše cíle“ a mít trošku více jasno v tom, co je skutečně důležité a čemu vlastně věříte, co je pravda apod. Opět však nevím, zda to zrovna Vás fitness/výživa nadšence bude zajímat. Jak někteří víte, filosofii jsem studoval. Filosofie, řecky φιλοσοφία, z φιλειν (filein, mít rád, toužit po něčem) a σοφια (sofía, moudrost, zdatnost) je soustavné, racionální a kritické zkoumání skutečnosti, světa a člověka, případně i toho, co je přesahuje (metafyzika). Hledá pravdivé poznání světa a smysl lidského života prostředky reflexe, racionální argumentace a diskuse, která vyžaduje určité pojmy. Není to tedy jen akademická disciplína, ale také způsob života, který začíná údivem nebo zklamáním nad tradičními výklady věcí (Platón) a snaží se s tajemstvím světa a existence nějak vyrovnat.

Be Effective

Chceš se naučit více o stravování, jak si nastavit celkový příjem dne, jak si ho vypočítat a celkově jak vést své hubnutí či nabírání efektivně dle moderních vědeckých poznatků? Koukni na můj videokurz:

Více o videokurzu